Film opowiada historię młodej dziewczyny, która jest samotna, nie ma przyjaciół ani chłopaka. Brak jej odwagi i pewności siebie. W szkole robi za klasową ofiarę, uczniowie jej dokuczają, naśmiewają się z niej, upokarzając ją przed całą szkołą zawsze, kiedy mają taki kaprys. Ojciec uważa ją za porąbaną. Jej matka stara się być bardziej wyrozumiała. To ma się zmienić, gdy odkryje swoje mroczne oblicze przed lustrem. Ona jest ofiarą, a po drugiej stronie lustra, zaklęte jest jej mroczne i jednocześnie silne oblicze.

Oblicze mroku, przejmuje ciało.

Pewnego dnia, kiedy nie wytrzymuje kolejnych upokorzeń, postanawia pozwolić mrocznej stronie siebie, wejść do jej ciała, zawładnąć jej umysłem i ciałem.

Prawdziwa dusza uwięziona w drugim świecie, za lustrem.

Początkowo nowa obecność w ciele dziewczyny dogaduję się ze stałym mieszkańcem z jej prawdziwym ja. Ale im dłużej mroczna storna dziewczyny panuje nad jej ciałem i umysłem, jej prawdziwa obecność, przegrywa a mrok zaczyna odsyłać ją podstępnie na drugą stronę lustra, gdzie wcześniej uwięziona była jej mroczna strona.

Mroczne oblicze.

Pod koniec historii okazało się, że oblicze, które mieszkało po drugiej stronie lustra było duchem siostry bliźniaczki, które zamordowano przy porodzie, ze względy na jej oszpecone ciało.

Bodziec, który uaktywni twoją silniejszą oraz lepszą wersję ciebie i zamknie tą słabą.

Daj swojej silnej i odważnej wersji przejąć kontrolę nad swoim życiem, myślami, decyzjami, wyborami, czynami. Niech twoja odważna strona ciebie, kroczy przez życie, a tą słabe wersję siebie zamknij w zaczarowanym pudle, zamknij za lustrem i nie pozwól się jej wydostać, żeby znów zniewolił cię strach i lęk. Twoja silna boska nowa osobowość ma być ponad to wszystko.

Kiedy silna strona zaczyna się bać.

W filmie, kiedy ciałem Marii zawładnęła Airam, były momenty, w których jej silniejsza strona też się bała i ulegała stanowczości swojego ojca, który górował nad nią, odwagą, pewnością i stanowczością. Z tego, co zauważyłem, lękała się go najbardziej, ale tylko wtedy, gdy pokazywał swoją wyższość.

Dokonaj wyboru, jaką wersją siebie pragniesz być.

– słabą, strachliwą, przestraszoną, niepewną

– Silną odważną, stanowczą, pewną siebie, owładniętą boskimi atrybutami.

Jak to jest pokazane w filmie?

Silna strona osobowości Marii, została pokazana w negatywnej odsłonie w końcu to horror a nie film o biznesie i życiu. Choć wątek psychologiczny z przedstawieniem dwóch osobowości jest bardzo realny. Może w życiu nie ma dosłownie tak jak w tym filmie, ale często mamy znacznie więcej niż 2 osobowości, które ujawniają się w różnych sytuacjach i okolicznościach.

Tworzę opowieści w różnych formach, dlatego też stale szukam inspiracji w książkach, filmach czy grach fabularnych. Niektóre z moich analiz, wniosków czy notatek znajdą miejsce w moim dzienniku na tej oto stronie. Artykułu będą raczej krótkie i będą zawierały tylko niewielką część analizy danego dzieła, aby nie zdradzić niektórych nowych oryginalnych pomysłów, które będę mógł wykorzystać w swoich produkcjach.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up