W tym artykule znajdziesz 10 pomysłów na inwestycje w nieruchomości. Według ekspertów to bezpieczne rozwiązaniem, pod warunkiem, że odpowiednio zadbasz o bezpieczeństwo takiej inwestycji i zdobędziesz odpowiednią wiedzę. Jak w każdym biznesie to i tu wszystko może się zdarzyć. W większych miastach ceny będą wysokie, ale już na obrzeżach będzie nawet o połowę taniej. Zależy jak daleko od większego miasta, jakie będą warunki i wykończenie tego mieszkania itp. Żeby kupić takie mieszkanie, będziesz potrzebował kwotę, co najmniej 200.000 zł, w zależności od lokalizacji, może być trochę mniej lub dużo więcej. Dużo tańsze są np. małe niewykończone mieszkania lub kawalerki. Za wynajem takiego mieszkania z tytułu wynajmu spokojnie powinieneś otrzymywać min. 1.000 zł/mieś. Apartamentowce są droższe, ale też cena wynajmu jest znaczenie większa. Zauważyłem, że średnio za wynajem luksusowego mieszkania w Warszawie trzeba, co miesiąc płacić od min. 3.000 zł do nawet 10.000 zł za miesiąc.

Więcej pomysłów na zarabianie pieniędzy, znajdziesz w eBooku, który kiedyś napisałem, szukając sposobów i pomysłów dla siebie. Na stronie www.526pomyslow.pl

1. Mieszkania.

Jak wyżej, kupujesz mieszkanie i wynajmujesz je innym osobom. Jeśli masz swój kapitał, jest to dobre rozwiązanie na inwestycję. Poza tym istnieją firmy, które zajmą się całą obsługą Twoich nieruchomości. Wyobraź sobie, że masz 10 mieszkań i do każdego musisz jeździć, w razie awarii. Możesz oczywiście, ale jeśli prowadzisz jeszcze inną działalność, nie będziesz chciał zawracać sobie głowy takimi rzeczami.

2. Segmenty.

Na pewno widziałeś, małe osiedla, w których stoją nieduże segmenty bliźniacze? Wierze, że tak. Ostatnio spotkałem się z metodą, że już przed rozpoczęciem budowy gromadzone są środki od klientów, np. w wysokości 30% kwoty całego jednego segmentu. W ten sposób inwestor ma kapitał na prace budowlane. Kiedy stoją fundamenty i rozpoczynają się prace wykończeniowe, klienci dokonują kolejnej wypłaty w wysokości kolejnych 30%, a przy odbierze płacą resztę. W ten sposób możesz ograniczyć bardzo mocno swoje wydatki. To jest coś w rodzaju stopniowej przed-sprzedaży. Takich metod jest bardzo dużo, to jest tylko jedna z nich, jak pozyskać kapitał na budowę.

3. Pawilony.

To mogą być na przykład małe budki na rynkach czy bazarach. Być może widziałeś, będąc na bazarze, że niektórzy ze sprzedawców, mają takie małe pomieszczenia, w których sprzedają i trzymają swój towar. W coś takiego też możesz zainwestować. Możesz np. znaleźć dobre miejsce na postawienie takiego bazarku i wybudować kilkanaście takich pawilonów i wynajmować je lokalnym sprzedawcom, np. mięsa, warzyw i owoców, roślin, przypraw.

4. Kontenery dla pracowników.

Jak to wygląda w praktyce? Musisz zagłębić się w temat, ale wygląda to ciekawie. Przejeżdżając obok jakieś dużej budowy, możesz zauważyć duże kontenery mieszkalne dla pracowników. Wynajmują je firmy albo sami pracownicy muszą płacić za ich wynajęcie. Tak czy inaczej, skądś te kontenery muszą się brać i ktoś to wynajmuje. Chyba że większe firmy same kupują takie kontenery, żeby nie narażać się na koszty wynajmu. Takie kontenery widziałem też nie raz na budowach zwykłych domów, więc może to i dobry pomysł. Zostawiam to do Twojej oceny. A jeśli chodzi o cenę, to przeglądałem oferty i taki używany kontener mieszkalny można kupić od 7.000 zł, pewnie jak dobrze poszukasz, znajdziesz i taniej.

5. Apartamentowiec.

Nie musisz stawiać od razu całego luksusowego wieżowca. Możesz kupić apartament w dobrej lokalizacji w dużym mieście. Tylko takie cudo kosztuje, nie mniej jak milion złotych, ale i wynajęcie takiego apartamentu daje dużo większe comiesięczne dochody niż w przypadku zwykłych mieszkań. Jako ciekawostkę, powiem Ci o apartamencie w Warszawie. Znalazłem ofertę wynajmu apartamentu o powierzchni 320 metrów kwadratowych za uwaga, 120.000 zł za miesiąc.

6. Magazyny.

Wiele firm, wynajmuje dodatkowe miejsca magazynowe na swój towar. Widziałem, też sporo małych magazynów na prywatne potrzeby. Nie mieści Ci sprzęt? Możesz wynająć kilka metrów kwadratowych za nieduże pieniądze i magazynować niepotrzebne urządzenia. Koszt wybudowania takiego magazynu, może nie jest mały, ale można na tym zarobić, a o to przecież nam chodzi. Zawsze możesz poszukać inwestorów lub zorganizować inwestycję grupową.

7. Biura.

Może dobrym pomysłem, byłaby inwestycja w lokale biurowe, które później możesz wynajmować. Kupujesz 10 takich biur po dobrej cenie i wynajmujesz. Dobra powiem Ci o jednej metodzie, która dotyczy wszystkich nieruchomości i nie tylko. Takie biuro możesz wynająć przykładowo za 1.000 zł. Teraz musisz znaleźć klienta, który wynajmie to biuro za 1.200 zł. Przy jednym wynajmowanym lokalu to nie dużo, ale co gdybyś miał ich 20 lub więcej? Najpierw szukaj klientów, dopiero później wynajmuj, nie rób odwrotnie, nigdy nie wiesz jak szybko potencjalny klient zainteresuje się wynajęciem lokalu, dlaczego? Zapłacisz za wynajem 1.000 zł, a potencjalny klient trafi się dopiero za miesiąc, jesteś 1.000 zł w plecy. Najpierw klient później wynajem przy wykorzystaniu tej metody lub innej.

8. Miejsca parkingowe.

Tu możesz mieć sporo możliwości od zwykłego miejsca postojowego pod blokiem mieszkalnym lub garaż po miejsca parkingowe na lotniskach. Wcale nie musisz ograniczać się tylko do Polski. Na przykład miejsce parkingowe na lotnisku w Edynburgu, możesz nabyć za około 22.000 GBP. Wszystkim zajmuje się zewnętrza firma a Ty, jako inwestor czekasz na comiesięczne przelewy na konto z tytułu wynajmu. Niestety, na zwrot z inwestycji będziesz musiał i w tym wypadku poczekać kilka lat. W Polsce będzie znacznie taniej, ale zwrot również będzie kilkuletni.

9. Pokój hotelowy.

Inwestycje liczone w grubych milionach, ale nie musisz od razu budować całego hotelu, możesz kupić jeden lub kilka pokoi hotelowych i wynajmować je gościom. Obsługą zajmuje się hotel, Ty nic nie musisz robić. Ceny jednego pokoju w dobrych lokalizacjach mogą się wahać od 200.000 zł do 400.000 zł. W zależności od hotelu. Tylko tu może być ryzyko w postaci czy Twój pokój będzie cały czas wynajmowany, przez gości hotelowych. Myślę, że dałoby się to załatwić poprzez nawiązanie dobrego kontaktu z właścicielem hotelu, zamiast kierować gości do innych pokoi, w pierwszej kolejności obsługa hotelowa proponowałaby Twój pokój. Trzeba byłoby trochę pokombinować.

10. Domki letniskowe.

Inwestycja, może nie jest duża, bo taki mały domek możesz kupić nawet za 10.000 zł, są znacznie droższe i lepiej wyposażone, ale zostawmy je na razie. Mając np. 5 domków w dobrej lokalizacji, góry, nad morzem, jeziora czy inne wypoczynkowe miejsca. Takie domki mogą przynosić całkiem przyzwoity dochód, co miesiąc. Dużo zależy, jakie to będą domki, bo uwierz mi, że są domki letniskowe, na ful wypaście. Będąc kiedyś w jednym z nich, była tam nawet sauna, jacuzzi i pokój gier.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
Scroll Up